EUROVOLLEY POLAND 2017
Gdańsk Szczecin Katowice Kraków

O mieście - Szczecin

Szczecin to ponad 400 tysięczna metropolia, znajdująca się w centrum historycznego, ponadgranicznego regionu Pomorza. To miasto pełne wszechobecnej zieleni, to miejsce, w którym historia splata się ze współczesnością, gdzie spotykają się odmienne style, trendy artystyczne, oraz biznes i nauka. Obok doskonałej lokalizacji Szczecin charakteryzuje się niezwykłymi warunkami naturalnymi. Krajobraz miasta to konglomerat wysp, kanałów, plaż i zatok. Można tu żeglować po rzece, jeziorze i zalewie.

Warte zobaczenia są Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, secesyjne kamienice oraz bulwary nadodrzańskie. Znaleźć tu można wiele miejsc godnych uwagi, takich które potrafią zafascynować i sprawić, że to miasto można pokochać całym sercem. Przyjedź do Szczecina i daj się oczarować.

 

Symbol miasta

W 1980 roku, przy al. Papieża Jana Pawła II popularnie zwanej aleją Fontann, odsłonięto monumentalną rzeźbę przedstawiającą marynarza. Prace trwały dziewięć miesięcy. Pomnik, autorstwa Ryszarda Chachulskiego , z miejsca stał się jednym z najbardziej charakterystycznych i lubianych symboli Szczecina.

Rzeźba  zrobiona jest  z miedzianej blachy. Zastosowana  metoda wykonania to tzw. groszkowanie i spawanie. Marynarz ma 5 metrów wysokości. Stoi za sterem, na szeroko rozstawionych nogach. Ubrany jest w bluzę marynarską. Ma również długie spodnie z rozszerzonymi u dołu nogawkami.

Lubiany przez szczecinian marynarz, pełni bardzo ważną funkcję przy okazji rozmaitych imprez żeglarskich. Kiedy, przy okazji zlotów wielkich żaglowców The Tall Ships Races, przy Wałach Chrobrego zaczynają cumować jednostki, marynarz jest przebierany w mundur w barwach miasta. Jego zadaniem jest „witanie turystów” i wszystkich szczecinian, którzy biorą udział w żeglarskim święcie.

Our website is protected by DMC Firewall!