EUROVOLLEY POLAND 2017
Gdańsk Szczecin Katowice Kraków

O mieście - Katowice

Katowice to jedno z najszybciej rozwijających się polskich miast. Stolica prawie 5-milionowego województwa, dobrze skomunikowana z resztą Europy. Młode miasto promuje się hasłem: „Katowice. Dla odmiany”, którego stronę wizualną przedstawia logotyp w kształcie serca. W nim łączą się dwa oblicza miasta – tradycyjne z przemysłowym dziedzictwem oraz to nowoczesne – twórcze i silne gospodarczo. Centrum metropolii, w krótkim czasie przeszło głęboką restrukturyzację. Dominującymi elementami gospodarki stały się usługi branży nowoczesnych technologii. Innym silnym filarem jest kultura, potwierdziło to UNESCO, przyznając Katowicom tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki.

Ogrom przemian, jakie zaszły w ostatnich latach ukazuje powstała na terenie dawnej kopalni „Katowice” Strefa Kultury. Nieopodal legendarnego Spodka, w miejscu, gdzie jeszcze kilka lat temu wydobywano węgiel, powstało Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Obok znajduje się nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, gdzie koncertują najlepsi na świecie muzycy, oraz nowe Muzeum Śląskie gromadzące zbiory w salach pod ziemią.
Zmieniając oblicze miasta, Katowice pamiętają o dziedzictwie kulturowym – zapraszając do odwiedzenia zabytkowej dzielnicy Nikiszowiec i innych miejsc na Szlaku Zabytków Techniki. Polecają modernistyczną i secesyjną architekturę w Śródmieściu. Dzięki skali zrealizowanych oraz rozpoczętych inwestycji Katowice stają się nowoczesną metropolią, którą warto odwiedzić.

 

Symbol miasta

Katowicki Spodek to nie tylko symbol Miasta i architektoniczna perła. To także świetnie położony –
w samym centrum Miasta, stale modernizowany obiekt. Spodek to z pewnością jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Katowic, w którym od lat odbywają się najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne w naszym kraju. Ogromny ekran diodowy, świetne oświetlenie, pełen system monitoringu, klimatyzacja i to co najważniejsze – najlepsza w Polsce, niepowtarzalna atmosfera gwarantują pozytywne emocje. Oryginalny klimat Spodka niezmiennie od lat przyciąga organizatorów imprez, a miasto doskonale sprawdza się jako gospodarz wydarzeń gromadzących fanów z całego świata.

Do ważnych wydarzeń sportowych bez wątpienia zaliczyć można między innymi Mistrzostwa Europy
w Koszykówce EuroBasket, rozgrywki Ligi Światowej w piłce siatkowej, turniej kobiecy WTA Katowice Open, czy rozgrywki hokeistów na największej tafli lodowiska podczas Mistrzostw Świata Dywizji 1a. To właśnie tutaj męska reprezentacja Polski w piłce siatkowej została Mistrzem Świata!

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd