EUROVOLLEY POLAND 2017
Gdańsk Szczecin Katowice Kraków

Aktualności

Sukcesy gdańskiej młodzieży

Gdańsk jest jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. Mecze fazy grupowej w ERGO Arenie rozegra Estonia, Finlandia, Polska i Serbia. Miejscowy LOTOS Trefl jest klubem, w którym postawiono na szkolenie siatkarskich nadziei, a na jego efekty nie trzeba było długo czekać. Odpowiednio zbudowana piramida i system szkolenia młodych adeptów siatkówki jest najlepszą gwarancją na to, by w przyszłości cieszyć się z gry wychowanków w seniorskiej drużynie.

Czytaj więcej...

Estonia w II Dywizji Ligi Światowej

Estonia wygrała w meksykańskim Leon finałowy turniej III Dywizji Ligi Światowej. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu wyprzedzili Hiszpanię, Niemcy i Meksyk. Trzy czołowe zespoły zobaczymy w EUROVOLLEY POLAND 2017. Siatkarze estońscy awansowali do II Dywizji Ligi Światowej.

Czytaj więcej...

Ważny weekend siatkarzy Estonii

Gdańsk jest jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017, w którym mecze fazy grupowej rozegra Polska, Estonia, Finlandia i Serbia. Estończycy w niedzielę wywalczyli awans do Final Four III Dywizji Ligi Światowej, który w ten weekend zostanie rozegrany w meksykańskim Leon.

Czytaj więcej...

Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska na 100 dni przed EUROVOLLEY POLAND 2017

24 sierpnia o 17.30 w Gdańsku rozpocznie się pierwszy mecz Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017: Finlandia – Estonia. Godzinę później na PGE Narodowym w Warszawie wystartuje Ceremonia Otwarcia turnieju, a następnie mecz Polska – Serbia.

Czytaj więcej...

Wielkie sportowe wydarzenia w Gdańsku

Polska w ostatnich latach była organizatorem wielu imprez rangi mistrzowskiej, o charakterze międzynarodowym w najpopularniejszych sportach zespołowych. W gronie Miast-Gospodarzy nie zabrakło Gdańska. W 2009 roku w ramach Eurobasketu mecze grupowe rozgrywały reprezentacje: Francji, Rosji, Niemiec i Łotwy. Trzy lata później na stadionie wybudowanym specjalnie z okazji przyznania Polsce organizacji piłkarskiego Euro 2012  rywalizowali piłkarze Chorwacji, Hiszpanii , Irlandii i Włoch.

Czytaj więcej...

To były piękne dni LOTOSU Trefla Gdańsk

To były piękne dni – słowami przeboju sprzed lat można opisać radość kibiców, zawodników i trenerów LOTOSU Trefla Gdańsk sprzed dwóch lat, kiedy w ERGO Arenie świętowano zdobycie Pucharu Polski. W finale podopieczni trenera Andrei Anastasiego pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:1.

Czytaj więcej...

Monika Fedusio: ERGO Arena to wspaniały obiekt do gry w siatkówkę

Gdańsk jest jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. Mecze fazy grupowej w ERGO Arenie rozegra Estonia, Finlandia, Polska i Serbia. - To wspaniały obiekt do gry w siatkówkę - powiedziała Monika Fedusio, przyjmująca Atomu Trefla Sopot.

Czytaj więcej...

Historyczny medal Ligi Światowej w ERGO Arenie.

Biało-czerwoni pierwszy medal w rozgrywkach Ligi Światowej zdobyli 10 lipca 2011 roku. W meczu o brązowy medal w ERGO Arenie pokonała Argentynę 3:0 (25:18, 25:23, 25:22). Gdańsk to jedno z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. Mecze fazy grupowej rozegrają tu drużyny Polski, Estonii, Finlandii i Serbii.

Czytaj więcej...

Gdańsk Miasto-Gospodarz EUROVOLLEY POLAND 2017 ma czym się pochwalić

Gdańsk będzie jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. Miejscowa historia siatkówki jest długa i bogata. Jest też czym pochwalić się w czasach współczesnych. Bardzo dobra jest praca z młodzieżą o czym mogą świadczyć wyniki reprezentacji woj. pomorskiego w ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Miasto-Gospodarz aktywnie włącza się w promocję europejskiego czempionatu o czym mówi Edward Pawlun, trener młodzieżowych drużyn Trefla Gdańsk SA.

Czytaj więcej...

Bilety w gdańskiej komunikacji miejskiej promują EUROVOLLEY POLAND 2017

Rozpoczyna się dystrybucja biletów gdańskiej komunikacji miejskiej promujących CEV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017, które sprzedawane będą od marca do sierpnia.

Czytaj więcej...

Bogata historia gdańskiej siatkówki

Historia siatkówki w Gdańsku, jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017, sięga początków lat 20. ubiegłego wieku. W tym czasie w Wolnym Mieście  Gdańsk powstają dwa wielosekcyjne kluby, w których uprawiano  siatkówkę  tj. Akademicki Związek Sportowy i Gedania Gdańsk.  Po wojnie na siatkarskiej mapie Polski największe siatkarskie sukcesy odnosiły zawodniczki Kolejarza/Gedanii. W latach 1953, 1954 siatkarki wywalczyły Mistrzostwo Polski, a wicemistrzostwo w 1952 i 1991 roku.

Czytaj więcej...

Pomorskie województwem siatkarskiej młodzieży

Około 600 uczniów klas IV-VI w dniach 21-23 listopada walczyło o honorowy tytuł SZKOŁY SIATKARSKIEJ MŁODZIEŻY podczas akcji WALCZ ZWYCIĘŻAJ GDAŃSK.  Inspiracją do podjęcia tej akcji społecznej okazały się zbliżające Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017, których gospodarzem będzie także Gdańsk. Szkolne zawody przeprowadzono w Gdańsku, Lęborku i Malborku.

Czytaj więcej...

Poznaliśmy gdańskich ambasadorów EUROVOLLEY POLAND 2017

Gdańscy ambasadorowie EUROVOLLEY POLAND 2017 nominacje otrzymali podczas siatkarskiego pikniku zorganizowanym na Targu Węglowym, w samym sercu stolicy Pomorza. Nominacje wręczali Prezes PZPS Jacek Kasprzyk, oraz Andrzej Trojanowski – dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu.

Czytaj więcej...

Miasta-Gospodarze CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017 odebrały nominacje

CEV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017 rozegrane zostaną od 25 sierpnia do 3 września. Miastami-Gospodarzami będą Gdańsk, Szczecin, Katowice i Kraków. Dziś ich przedstawiciele odebrali nominacje z rąk Pierwszego Wiceprezydenta Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV), Renato Areny oraz Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacka Kasprzyka.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!