EUROVOLLEY POLAND 2017
Gdańsk Szczecin Katowice Kraków

Aktualności

Buszek i Komenda w ogniu pytań krakowskiej młodzieży siatkarskiej

To było jak trudny mecz. Kadrowicze Ferdinando De Giorgiego: mistrz świata, przyjmujący  Rafał Buszek i czekający na reprezentacyjny debiut, rozgrywający Marcin Komenda odpowiadali w poniedziałek, 19 czerwca na pytania siatkarskiej młodzieży w szkołach, których reprezentacje triumfowały w Krakowskich Mini Mistrzostwach Europy – turnieju #ZwyciężajwKrakowie.

Adepci bardzo popularnej w naszym kraju dyscypliny sportu bardzo dobrze przygotowali Siudo rozmów z zawodnikami. . Poruszali różne sprawy, od  tych najbardziej aktualnych, jak brak awansu do Final Six Ligi Światowej, po kwestie motywacyjne, materialne  i rodzinne.

Rafał i Marcin odwiedzili najpierw Szkolę Podstawową nr 5, a potem jeszcze Szkołę Podstawową nr 155 i Gimnazjum Marcina Gortata.

W spotkaniu w SP 155 wzięli również udział: Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal i Magdalena Nowak-Obrzut – Zastępca Dyrektora ZIS ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych.

W trakcie wizyty na osiedlu 2 Pułku Lotniczego dyr. Kowal poinformował o ważnej dla szkoły inwestycji – budowie krytej pływalni, bardzo potrzebnej w tym rejonie Nowej Huty.

- Szkoda, że nie awansowaliśmy do Final Six Ligi Światowej, ale przed nami jeszcze inna niezwykle ważna impreza, do tego w Polsce – Mistrzostwa Europy, na których teraz się skupimy i mam nadzieję, że osiągniemy satysfakcjonujące nas wyniki – powiedział  Rafał Buszek.

Pytany z kolei o wymagania trenera De Giorgiego przyznał: - Dla mnie to nic nowego, ponieważ przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy razem w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźlem co zaowocowało tytułami mistrza Polski.

- Jak większość kolegów, zaczynałem od piłki nożnej, bardzo popularnej wśród siatkarzy
- potwierdził Marcin Komenda. – Siatkówką zająłem się na dobre w czwartej klasie „podstawówki”.

- Gdybym został przy futbolu, nie byłbym mistrzem świata
– podkreślił Rafał.

Wspólne zdjęcia i autografy stanowiły istotne uzupełnienie poniedziałkowych spotkań Rafała Buszka i Marcina Komendy w Krakowie.

A już za kilka tygodni będzie okazja do oglądania występów polskich siatkarzy w TAURON Arenie Kraków – w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera i o czym wszyscy są przekonani – w Mistrzostwach Europy EUROVOLLEY Poland 2017.

 

Our website is protected by DMC Firewall!