Aktualności

Alicja Grabka: Kraków to piękne miasto z niepowtarzalnym klimatem

Jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017 będzie Kraków. W TAURON Arenie swoje mecze rozegrają zespoły grupy C - Bułgaria, Hiszpania, Rosja i Słowenia. W niej też odbędą się po dwa spotkania play off i ćwierćfinałów, oba półfinały oraz spotkania o złoty i brązowy medal. - Kraków to piękne miasto z niepowtarzalnym klimatem - mówi Alicja Grabka, rozgrywająca reprezentacji Polski juniorek i Legionovii Legionowo.

pzps.pl: Podczas turnieju kwalifikacyjnego w Wieliczce udało się wam awansować na mistrzostwa świata U20 w Meksyku. Pierwszy cel na ten sezon udało się zrealizować.
Alicja Grabka: Udało się nam zrealizować cel, który postawiłyśmy sobie przed turniejem. Spełniły nasze małe marzenia i jedziemy na mistrzostwa świata do Meksyku. Przed nami kolejne cele. Osobiście chciałabym przywieźć z Meksyku medal, ale zobaczymy jak to się potoczy.

W żeńskiej siatkówce brakuje nam trochę medali.
To prawda. Rozmawiałyśmy z dziewczynami przed turniejem i od niemal piętnastu lat reprezentacja Polski juniorek nie grała na mistrzostwach świata. Fajnie, że zrobiłyśmy ten jeden krok do przodu w tej żeńskiej siatkówce. W końcu wracamy na mundial. Tak jak powiedziałam wcześniej, mam nadzieję, że przywieziemy jakiś medal.

Zgodzi się pani ze mną, że podczas turnieju w Wieliczce ważną rolę odegrało wasze doświadczenie, które zdobyłyście w ORLEN Lidze?
Jak najbardziej, to doświadczenie widać było przez cały turniej. Zaprocentowało ono w tych trzech meczach. W każdym spotkaniu zagrałyśmy z dużym spokojem i zaangażowaniem. Ponadto popełniłyśmy mało błędów. Niestety znacznie więcej przytrafiło się nam ich podczas zawodów w Portugalii. Osobiście spędziłam sezon w drużynie, która była przedostatnia w tabeli, ale pomimo tego miejsca grałam cały rok, dzięki czemu czułam się dużo pewniej na boisku.

Pani pochodzi z Wieliczki, więc ten turniej był dla pani wyjątkowy.
Zgadza się, urodziłam się w Krakowie, ale mieszkałam już w Wieliczce. Muszę przyznać, że to było niesamowite, że wspólnie z reprezentacją Polski mogłam wrócić do rodzinnego miasta. Udało się nam zagrać świetne zawody, pokazałyśmy wysoki poziom sportowy i naprawdę dobrą siatkówkę. Cieszę się bardzo, że moja gra została zauważona i w ostatnim meczu zostałam wybrana najlepszą zawodniczką.

Z pani rodzinnego miasta nie jest daleko do Krakowa, jednego z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. Uda się pani znaleźć chwilę, żeby zasiąść na trybunach krakowskiej TAURON Areny?
Kraków to piękne miasto i bardzo lubię do niego wracać. Ma on swój niepowtarzalny klimat. Z resztą odwiedza go mnóstwo turystów. Z Wieliczki jest do niego bardzo blisko. Zapraszam wszystkich do kibicowania podczas EUROVOLLEY POLAND 2017. Mam nadzieję, że uda mi się zasiąść na trybunach podczas mistrzostw Europy. To świetny obiekt, a mecze siatkówki ogląda się tam fantastycznie. Liczę na to, że zbierzemy się całą drużyną, żeby dopingować inne zespoły, w tym reprezentację Polski. Takie turnieje nie odbywają się często w naszym kraju, więc trzeba wykorzystać okazję, żeby obejrzeć je na żywo.

Na koniec chciałam zapytać panią o grę w drużynie Legionovii Legionowo w sezonie 2016/17. Z perspektywy czasu to był udany rok?
To był ciężki sezon pod względem psychicznym, ale i fizycznym. Rozegrałam bardzo dużo spotkań. Ponadto wspólnie z koleżankami grałyśmy w Młodej Lidze. Mimo, że zajęłyśmy przedostatnie miejsce w tabeli to jestem zadowolona z pracy, którą wykonałam. Zebrałam naprawdę duże doświadczenie. Miałam okazję rozegrać wiele spotkań.

Czy w kolejnym sezonie również będzie pani broniła barw Legionovii?
Tak. Mam jeszcze ważny kontrakt i przez najbliższy rok będę zawodniczką Legionovii Legionowo.

Siatkarskie święto w Szczecinie przed EUROVOLLEY POLAND 2017

Różne były losy siatkówki na najwyższym poziomie w Szczecinie i w regionie, ale miłość do tej dyscypliny wśród kibiców zawsze była ogromna. Najlepszym tego dowodem są tłumy, które od lat zasiadają na trybunach największych hal miasta w trakcie imprezy wyjątkowej „Siatkarze dla Hospicjum”. Od 10-ciu lat wydarzenie przyciąga wyjątkowe postaci nie zawsze związane li tylko z piłką siatkową. Do akcji dołączyli przed laty polscy skoczkowie narciarscy, a kilka razy swoje urodziny właśnie w Szczecinie obchodził dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch.

Czytaj więcej...

Buszek i Komenda w ogniu pytań krakowskiej młodzieży siatkarskiej

To było jak trudny mecz. Kadrowicze Ferdinando De Giorgiego: mistrz świata, przyjmujący  Rafał Buszek i czekający na reprezentacyjny debiut, rozgrywający Marcin Komenda odpowiadali w poniedziałek, 19 czerwca na pytania siatkarskiej młodzieży w szkołach, których reprezentacje triumfowały w Krakowskich Mini Mistrzostwach Europy – turnieju #ZwyciężajwKrakowie.

Czytaj więcej...

Estonia w II Dywizji Ligi Światowej

Estonia wygrała w meksykańskim Leon finałowy turniej III Dywizji Ligi Światowej. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu wyprzedzili Hiszpanię, Niemcy i Meksyk. Trzy czołowe zespoły zobaczymy w EUROVOLLEY POLAND 2017. Siatkarze estońscy awansowali do II Dywizji Ligi Światowej.

Czytaj więcej...

Ważny weekend siatkarzy Estonii

Gdańsk jest jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017, w którym mecze fazy grupowej rozegra Polska, Estonia, Finlandia i Serbia. Estończycy w niedzielę wywalczyli awans do Final Four III Dywizji Ligi Światowej, który w ten weekend zostanie rozegrany w meksykańskim Leon.

Czytaj więcej...

Szczecin organizatorem dużych imprez sportowych

Każde debiutujące w wielkim wydarzeniu Miasto-Gospodarz jest dla danej dyscypliny swego rodzaju niewiadomą, która stać się może dla wszystkich wielką niespodzianką. Ale to niespodzianka, która niesie ze sobą zawsze „ziarno” niepewności, czy aby zaskoczenie nie będzie równoznaczne z rozczarowaniem. W wypadku Szczecina tej niepewności nie ma. W ostatnich latach miasto, wykorzystując nowe lub odnawiane obiekty sportowe zdecydowało się na organizację kilku znaczących wydarzeń sportowych, które pozwoliły na zdobycie potrzebnego doświadczenia. Przy okazji gama różnorodności sportów tam prezentowanych sprawiła, że  dziś miasto dysponuje zespołem ludzkim gotowym do organizacji wszelkich wydarzeń na najwyższym światowym poziomie.

Czytaj więcej...

EUROVOLLEY POLAND 2017 będzie mocno obecny w Katowicach

Katowice będą jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017, a fazie grupowej zagrają tam zespoły Francji, Belgii, Holandii i Turcji. Spodek w przeszłości był świadkiem wielu ważnych siatkarskich wydarzeń łącznie z finałem FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Czytaj więcej...

Finały Mini ME #ZwyciężajwKrakowie: siatkówka ponad wszystko!

Znamy już zwycięzców Krakowskich Mini Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej, zorganizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej, Gminę Miejską Kraków, Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków i Polski Związek Piłki Siatkowej dla drużyn szkolnych i amatorskich, popularyzujących  w podwawelskim grodzie tę piękną dyscyplinę sportu i promujących  zbliżające się Mistrzostwa Starego Kontynentu EUROVOLLEY POLAND 2017.

Czytaj więcej...

EUROVOLLEY POLAND 2017: Niemcy podnoszą jakość gry

Szczecin jest jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017. W Azoty Arenie zagrają reprezentacje Czech, Słowacji, Włoch i Niemiec. Ten ostatni zespół w niedzielę zakończył fazę interkontynentalną III Dywizji Ligi Światowej. W klasyfikacji generalnej zajął pierwsze miejsce i awansował do Final Four, który 17-18 czerwca zostanie rozegrane w meksykańskim Leon.

Czytaj więcej...

Marek Karbarz: TAURON Arena to świetne miejsce do siatkówki

Kraków to jedno z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. Swoje mecze rozegrają tam zespoły grupy C - Bułgaria, Hiszpania, Rosja i Słowenia. W Grodzie Kraka odbędą się też po dwa spotkania play off i ćwierćfinałów, oba półfinały oraz spotkania o złoty i brązowy medal.

Czytaj więcej...

Wielkie sportowe wydarzenia w Gdańsku

Polska w ostatnich latach była organizatorem wielu imprez rangi mistrzowskiej, o charakterze międzynarodowym w najpopularniejszych sportach zespołowych. W gronie Miast-Gospodarzy nie zabrakło Gdańska. W 2009 roku w ramach Eurobasketu mecze grupowe rozgrywały reprezentacje: Francji, Rosji, Niemiec i Łotwy. Trzy lata później na stadionie wybudowanym specjalnie z okazji przyznania Polsce organizacji piłkarskiego Euro 2012  rywalizowali piłkarze Chorwacji, Hiszpanii , Irlandii i Włoch.

Czytaj więcej...

Marcin Komenda: Zagrać w Spodku to niebywałe przeżycie

Katowice będą jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017, a fazie grupowej zagrają zespoły Francji, Belgii, Holandii i Turcji. "Spodek" w przeszłości był świadkiem wielu ważnych siatkarskich wydarzeń łącznie z finałem FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Czytaj więcej...

Alessandro Chiappini: oglądajcie EUROVOLLEY POLAND 2017

Od jesieni w podwawelskim grodzie znów będzie można oglądać „na żywo”  mecze ekstraklasy w siatkówce. Do rywalizacji w Orlen Lidze włączy się żeńska drużyna - Trefl Proxima Kraków, prowadzona przez włoskiego trenera Alessandro Chiappiniego. Głównym tematem naszej rozmowy ze znanym szkoleniowcem jest jednak EUROVOLLEY POLAND 2017. Aż 14 z 36 meczów tego turnieju odbędzie się od 24 sierpnia do 3 września w TAURON Arenie Kraków.

Czytaj więcej...

Michał Ruciak: Azoty Arena to świetny obiekt do gry w siatkówkę

Szczecin będzie jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017. W Azoty Arenie zagrają reprezentacje Włoch, Niemiec, Słowacji i Czech. - Hala jest bardzo ładna, z świetnym zapleczem sportowym – powiedział Michał Ruciak, przyjmujący Espadonu Szczecin i były reprezentant Polski.

Czytaj więcej...

Krakowskie Mini ME promocją zdrowego stylu życia

Odbywający się w Krakowie turniej drużyn szkolnych i amatorskich, Krakowskie Mini Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej #ZwyciężajwKrakowie, jest okazją do promocji zdrowego stylu życia, siatkówki jako pięknej atrakcyjnej dyscypliny sportu, a także do pokazania entuzjazmu mieszkańców Krakowa i Małopolski  dla czekającej ich na przełomie sierpnia i września siatkarskiej uczty, czyli rywalizacji o mistrzostwo Starego Kontynentu.

Czytaj więcej...

Monika Fedusio: ERGO Arena to wspaniały obiekt do gry w siatkówkę

Gdańsk jest jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. Mecze fazy grupowej w ERGO Arenie rozegra Estonia, Finlandia, Polska i Serbia. - To wspaniały obiekt do gry w siatkówkę - powiedziała Monika Fedusio, przyjmująca Atomu Trefla Sopot.

Czytaj więcej...

Gdańsk Miasto-Gospodarz EUROVOLLEY POLAND 2017 ma czym się pochwalić

Gdańsk będzie jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. Miejscowa historia siatkówki jest długa i bogata. Jest też czym pochwalić się w czasach współczesnych. Bardzo dobra jest praca z młodzieżą o czym mogą świadczyć wyniki reprezentacji woj. pomorskiego w ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Miasto-Gospodarz aktywnie włącza się w promocję europejskiego czempionatu o czym mówi Edward Pawlun, trener młodzieżowych drużyn Trefla Gdańsk SA.

Czytaj więcej...

EUROVOLLEY POLAND 2017: obrońcy tytułu już w formie

Katowice będą jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017, a fazie grupowej zagrają tam zespoły Belgii, Holandii, Turcji oraz obrońcy tytułu Francji, która jest już w bardzo dobrej formie i pewnie wywalczyła w Lyonie awans do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Czytaj więcej...

Premiera polskiej Maskotki EUROVOLLEY POLAND 2017: Orzeł przyfrunął do Krakowa

1 czerwca, w Dzień Dziecka, w Krakowie, podczas turnieju drużyn szkolnych i amatorskich odbyła się premierowa prezentacja polskiej Maskotki Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017. Tą Maskotką jest ORZEŁ.

Czytaj więcej...

Bogata historia gdańskiej siatkówki

Historia siatkówki w Gdańsku, jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017, sięga początków lat 20. ubiegłego wieku. W tym czasie w Wolnym Mieście  Gdańsk powstają dwa wielosekcyjne kluby, w których uprawiano  siatkówkę  tj. Akademicki Związek Sportowy i Gedania Gdańsk.  Po wojnie na siatkarskiej mapie Polski największe siatkarskie sukcesy odnosiły zawodniczki Kolejarza/Gedanii. W latach 1953, 1954 siatkarki wywalczyły Mistrzostwo Polski, a wicemistrzostwo w 1952 i 1991 roku.

Czytaj więcej...

Wygrana w CV - Adecco zatrudni wolontariuszy na EUROVOLLEY POLAND 2017

Grupa Adecco będzie odpowiedzialna za zrekrutowanie i przeszkolenie 70 wolontariuszy w każdym mieście-gospodarzu turnieju EUROVOLLEY POLAND 2017 - Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017.

Czytaj więcej...

Tuomas Sammelvuo: zagraliśmy niesamowity turniej

Gdańsk jest jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. W hali ERGO Arena swoje mecze rozegrają zespoły Estonii, Polski, Serbii i Finlandii. Ten ostatni wywalczył w niedzielę w Karlowych Warach awans do mistrzostw świata w 2018 roku. Styl w jakim podopieczni trenera Tuomasa Sammelvuo uzyskali kwalifikację budzi szacunek. Nie przestraszyli się dopingu publiczności, wytrzymali presję i wygrali z gospodarzami w ostatnim spotkaniu.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!